WSZYSTKIE PRZESTRZENIE PUBLICZNE EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE    → szczegóły

ALL PUBLIC SPACES OF THE EUROPEAN SOLIDARITY CENTRE HAVE BEEN CLOSED   → details

WYDZIAŁ ZABAW W ECS
Od budowy statku przez dostawę towaru, przeładunek w porcie po wyjście w rejs – to atrakcyjna przestrzeń do zabawy i nauki dla dzieci.

WYDZIAŁ ZABAW to sala zajmująca ponad 400 m2 na parterze budynku ECS. Na jej atrakcyjność składa się wiele mobilnych stanowisk połączonych w przestrzeń zabawy i nauki dla dzieci: od budowy statku przez dostawę towaru, przeładunek w porcie po wyjście w rejs. Przestrzeń została zaaranżowana nowatorsko i dedykowana jest tylko temu miejscu, oznacza to, że większość pomysłów i rozwiązań to unikaty. WYDZIAŁ ZABAW różni od innych placów rozrywki to, że tutaj dzieci tworzą kolektyw z dorosłymi opiekunami, przestrzeń prowokuje do interakcji międzypokoleniowej. Wiele zadań trudno bowiem wykonać w pojedynkę, inne są ciekawsze, gdy uczestnicy zabawy jednoczą siły. Ideą wspólnej zabawy jest, aby poznawać się nawzajem i współdziałać. Dzieciaki dowiedzą się tu w praktyce, m.in. ile dobrego można zdziałać wspólną pracą i że razem można więcej.

Zasady ogólne:
  1. WYDZIAŁ ZABAW czynny jest w godzinach otwarcia ECS
  • listopad – kwiecień, godz. 10–18 | kasa czynna do godz. 17
  • maj – październik, godz. 10–20 | kasa czynna do godz. 19
  1. Do WYDZIAŁU ZABAW obowiązuje bilet wstępu w cenie 5 zł, zarówno dla dziecka, jak i jego opiekuna/opiekunów. Bilety można nabyć w kasie, zarazem w dniu wizyty w ECS, jak i z wyprzedzeniem.
  2. O każdej pełnej godzinie do sali wchodzi kolejna 75-osobowa grupa.
  3. Sala dedykowana jest dzieciom do 10 roku życia. Dla dzieci, które nie ukończyły drugiego roku życia wstęp jest bezpłatny. Bilet darmowy należy odebrać w kasie.
  4. Każdemu dziecku musi towarzyszyć dorosły opiekun/opiekunowie.
  5. Jedna osoba dorosła może sprawować opiekę – maksymalnie! – nad trójką dzieci.
  6. Do sali nie można wchodzić w obuwiu zewnętrznym, zasada ta obowiązuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zachęcamy naszych gości, aby zabierali ze sobą obuwie domowe lub skarpetki.
  7. Zapraszamy na bezpłatny parking podziemny (voucher na bezpłatny parking należy odebrać w kasie, w momencie zakupu biletów na Wydział Zabaw). Wiedzie do niego droga od ul. Nowej Wałowej, jadąc od strony pl. Zebrań Ludowych skręcić trzeba przed ECS w prawo, a od centrum miasta – za ECS w lewo. Z parkingu wjeźdźamy windą na poziom 0.