MIGRANCI W GDAŃSKU | terminarz spotkań

Spotkanie 1
INAUGURACJA PROGRAMU PRAKTYKI OBYWATELSKIEJ 2017
18 lutego 2017, sobota


Spotkanie 2
WITAJCIE W NOWYM DOMU
4 marca 2017, sobota

Dowiesz się, jakie formalności i procedury musi dopełnić każdy mieszkaniec Gdańska. Opowiemy też o unikatowym w skali całej Polski gdańskim Modelu Integracji Imigrantów, który powstał po to, aby razem żyło nam się jak najlepiej.

Spotkanie 3
WE MNIE JEST MOC!
18 marca 2017, sobota

Polskie przysłowie głosi „Dla chcącego nic trudnego”. Opowiemy o doświadczeniach imigrantek i imigrantów, którzy już zadomowili się w Gdańsku. Pokażemy ich ścieżkę i wyzwania, które przed nimi stanęły. Zastanowimy się, jak wyzwolić moc drzemiącą w środku każdego z nas.

Spotkanie 4
MIASTO OD PODSZEWKI
1 kwietnia 2017, sobota

Pokażemy Ci Gdańsk, jakiego możesz jeszcze nie znać – prezentując inicjatywy i miejsca, które są istotne dla obywatelskości, historii i kultury miasta.

Spotkanie 4 | dodatkowe
ABC NOWEGO OBYWATELA MIASTA
kwiecień 2017

Pytań rodzi się wiele: w jaki sposób kontaktować się z urzędem w sprawach obywatelskich, co oznacza słowo „samorządność”, jak zdobyć środki na swoje działania? Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Spotkanie 5
JAK DOBRZE MIEĆ SĄSIADA
22 kwietnia 2017, sobota

„Jak dobrze mieć sąsiada, on wiosną się uśmiechnie, jesienią zagada, a zimą ci pomoże…” – to cytat z popularnej przed laty piosenki. Opowiemy o dobrym sąsiedztwie, m.in. o inicjatywach realizowanych przy współpracy z przedszkolem, szkołą albo klubem sportowym. Zastanowimy się, jak organizować ludzi wokół codziennych problemów i jak je rozwiązywać?

Ponadto w programie
Jak zaplanować realizację własnej inicjatywy? | 3 spotkania
Warsztaty i spotkania integracyjne | 2 spotkania