SYMFONIA SZACUNKU | KONCERT PAMIĘCI PREZYDENTA PAWŁA ADAMOWICZA

termin | 3 czerwca, godz. 20.00
miejsce | ECS, ogród zimowy
wstęp | wolny + rezerwacja miejsc poniżej

SOLIŚCI
Zbigniew Hołdys
Gaba Kulka
Tomek Lipiński
Maria Peszek
Natalia Przybysz

ZESPÓŁ
Piotr Chęcki, saksofon
Tomasz Ziętek, trąbka
Michał Zienkowski, gitara
Szymon Burnos, instrumenty klawiszowe
Olo Walicki, kontrabas, gitara basowa
Jacek Prościński, perkusja, elektronika

NARRATOR
Andrzej Seweryn

KIEROWNICTWO MUZYCZNE
Olo Walicki

„Wierzę głęboko, że przyjdzie taki dzień, że w każdym polskim mieście, z każdej ambony, radia, mediów popłynie wielka symfonia szacunku Polaków do Polaków – otwartości i akceptacji inności” – to słowa prezydenta Pawła Adamowicza wypowiedziane podczas gdańskiego Marszu Równości w 2018 roku.
Zaproszeni do udziału w koncercie soliści to – tak na scenie, jak i w życiu prywatnym – ambasadorowie i ambasadorki wartości drogich Pawłowi Adamowiczowi – solidarności, wolności i równości.
Towarzyszący im zespół, składający się z instrumentalistów gdańskiej młodej sceny muzycznej, pod kierownictwem Ola Walickiego, dokona nowej, autorskiej interpretacji piosenek, które częściowo weszły już do kanonu polskiej muzyki alternatywnej.

ZBIGNIEW HOŁDYS
Jedna z największych legend polskiej muzyki popularnej. Artysta, który zapisał się przede wszystkim jako lider, kompozytor, gitarzysta i współzałożyciel rockowej grupy Perfect. Po-eta, dziennikarz, grafik oraz autor scenariuszy filmowych. Gorliwy uczestnik debaty publicz-nej.

GABA KULKA
Piosenkarka, pianistka i autorka tekstów. Wydała pięć autorskich albumów, m.in. obsypany nagrodami „Hat, Rabbit”. Grała m.in. z Konradem Kuczem, zespołami Baaba i Młynarski Plays Młynarski. Nagrodzona m.in. Fryderykiem 2009.

TOMEK LIPIŃSKI
Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów oraz muzyki filmowej. Od 40 lat współtworzy polską scenę muzyki rockowej, nowofalowej i punkowej, założyciel kultowych grup Tilt i Brygada Kryzys, członek zespołu Izrael.

MARIA PESZEK
Wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka. Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała cztery albumy solowe: „Miasto Mania” (2005), „Maria Awaria” (2008), „Jezus Maria Peszek” (2012) i „Karabin” (2016).

NATALIA PRZYBYSZ
Wokalistka i autorka tekstów. Razem z siostrą, Pauliną Przybysz, stworzyła zespół Sistars. Od 2006 roku wydała cztery solowe albumy, m.in. „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin”. Od pięciu lat wraz z Raphaelem Rogińskim współtworzy zespół Shy Albatross.

ANDRZEJ SEWERYN
Aktor, reżyser, dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. W 1968 roku został aresztowany za produkcję i kolportaż ulotek przeciw interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji, 8 miesięcy przesiedział w areszcie. Kwestował na rzecz Komitetu Obrony Robotników. Był inwigilowany przez służby PRL. Jako trzeci cudzoziemiec w historii teatru francuskiego zdobył angaż do Comédie-Française, jednego z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie.

OLO WALICKI
Gra muzykę improwizowaną, komponuje do spektakli teatralnych, jest autorem koncepcji wydarzeń artystycznych. Związany ze środowiskiem trójmiejskich i warszawskich artystów sceny offowej. Twórca projektów OW Kaszebe, The Saintbox, Zespół Cieśni i Tańca.

KONCERT REALIZOWANY DZIĘKI WSPARCIU FINANSOWEMU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO I SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO