WSZYSTKIE PRZESTRZENIE PUBLICZNE EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE    → szczegóły

ALL PUBLIC SPACES OF THE EUROPEAN SOLIDARITY CENTRE HAVE BEEN CLOSED   → details

Singielki

reż. Ariadna Relea, Mariona Guiu | produkcja: Hiszpania, Turcja | 2017 | dokument | 1 godz. 20 min
języki filmu: angielski, chiński, hiszpański, turecki + napisy po polsku
25 października | czwartek | godz. 18.00


Bratnia dusza, partner, chłopak, mąż – każda z bohaterek inaczej definiuje przedmiot swoich poszukiwań. Pochodzą z różnych krajów, skończyły 30 lat, są wykształcone i atrakcyjne. Pomimo regularnego korzystania z serwisów randkowych i innych, bardziej tradycyjnych form kojarzenia par nie są w stanie zbudować długotrwałej relacji.

Pytania się mnożą. Czy winne są same kobiety, czy też winą obarcza je społeczeństwo? Dlaczego kobiety nie mogą znaleźć partnera? A może: dlaczego w ogóle muszą go szukać? Czy szukają mężczyzny, który jeszcze/już nie istnieje? Czy to mężczyźni poszukują kobiet, które już przestały istnieć?
Reżyserki filmu wyruszają w drogę, by przyjrzeć się współczesnym singielkom. Przez cztery lata śledzą ich losy, wpisując je w kontekst różnorodnych systemów, ale też próbując umocować je w ponadnarodowych przemianach społecznych. Indywidualne cechy, oczekiwania, demografia, wykształcenie, emancypacja, feminizm, opresyjność państwa, wiek, kryzys męskości – te i wiele innych czynników dekonstruują koncepcję wielkiej romantycznej miłości. Czy ktoś jeszcze wierzy w księcia na białym koniu?

ROZMOWA PO FILMIE