17.12.2015

STACJA TRANSFORMACJA | Miasto w sztuce i sztuka w mieście

Fundacja Alternativa zaprasza na cykl spotkań STACJA TRANSFORMACJA NADAJE

Miasto w sztuce i sztuka w mieście: w
ykład Sebastiana Cichockiego (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie) i Bogny Świątkowskiej (Fundacja Bęc Zmiana) 

termin | 17 grudnia 2015, czwartek, godz. 18.00
miejsce | Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, antresola
wejście | przez historyczną stoczniową Bramę nr 2
wstęp | wolny

Bogna Świątkowska – pomysłodawczyni, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, jednym z najbardziej aktywnych na polu społecznych NGO-sów kulturalnych. Inicjatorka i wydawca ogólnopolskiego magazynu kulturalnego „Notes.na.6.tygodni”. Autorka licznych tekstów, wywiadów, reportaży, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych współczesnej kulturze popularnej.
Fundacja Bęc Zmiana – jest organizacją non for profit, wspierającą działania na styku sztuki, architektury i życia społecznego. Od roku 2002 zajmuje się inicjowaniem działań interdyscyplinarnych, których większość pokazywana jest w przestrzeni publicznej. Poprzez działalność wydawniczą wspiera także badania naukowe dotyczące współczesnej kultury.

Sebastian Cichocki – główny kurator w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, młodej i dynamicznej instytucji państwowej, skupionej na szeroko pojętej kulturze wizualnej. Był wicedyrektorem MSN a do 2008 roku dyrektorem CSW Kronika w Bytomiu,. Kurator licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. wystawy Moniki Sosnowskiej 1:1 w Pawilonie Polskim na 52. Biennale w Wenecji oraz Yael Bartany "... and Europe will be stunned" na 54. Biennale w Wenecji.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - organizowane przez Muzeum wystawy, wydarzenia kulturalne i edukacyjne oraz wydawane publikacje służą wypracowaniu kompleksowego programu działalności. Muzeum realizuje programy badawcze w zakresie historii sztuki najnowszej, rozbudowując swoją ofertę skoncentrowaną na sztukach wizualnych, projektowaniu graficznym, wzornictwie i architekturze.


Stacja Transformacja Nadaje to cykl spotkań organizowanych przez Fundację Alternativa w partnerstwie z Europejskim Centrum Solidarności.  Kuratorem cyklu jest Maksymilian Bochenek.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.f-alt.org/pl/