DZIAŁ PROJEKTÓW OBYWATELSKICH

Iwona Katarzyńska-Czaplewska
kierownik
tel.: 58 772 40 39
e-mail: i.katarzynska@ecs.gda.pl

Teatrolog z wykształcenie, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zawodowo, od początku związana z Gdańskiem. Pracowała zarówno w instytucjach kultury – Centrum Edukacji Teatralnej, Teatr Wybrzeże, jak i organizacjach pozarządowych, gdzie zajmowała się kreowaniem i realizacją projektów kulturalnych, głównie w obszarze tańca współczesnego i teatru.
W ECS pracuje od 2012 roku gdzie zajmuje się swoją największą zawodową pasją – łączeniem sztuki z aspektem społecznym.
Prywatnie uwielbia podróże na południe Europy, literaturę hiszpańską, a od dwóch lat poznaje tajniki ogrodnictwa.
Sylwia Bruna
specjalistka ds. animacji społecznej
tel.: 58 772 40 34
e-mail: s.bruna@ecs.gda.pl

Z wykształcenia etnolożka i antropolożka kulturowa (UG/Gdańsk). Zawodowo specjalizuję się w obszarze społeczno-edukacyjnym. Koordynuję projekty społeczne w Pracowni Inicjatyw Społecznych DYM, gdzie realizuję antropologiczną pasję. Pracowałam jako badaczka jakościowa i ewaluatorka projektów edukacyjnych w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i specjalistka ds. projektów w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Interesuję się antropologią codzienności, przestrzenią miasta, ale również projektowaniem usług i wzornictwem. Uwielbiam pracę z ludźmi, którzy na co dzień inspirują mnie do podejmowania nowych inicjatyw.
W ECS pracuje od października 2017
Kacper Dziekan
specjalista ds. projektów europejskich
e-mail: k.dziekan@ecs.gda.pl

Historyk, wschodoznawca, doktorant w Instytucie Wschodnim i magistrant antropologii na UAM/Poznań. Kształcił się m.in. na Państwowym Uniwersytecie w Irkucku (Rosja) i podyplomowo na Europejskiej Akademii Dyplomacji. Pracował jako stażysta w Ośrodku Studiów Wschodnich, edukator w programie domowej edukacji i koordynator regionalny programu Akademia Przyszłości w Gdańsku dla Stowarzyszenia Wiosna. Posiada licencję pilota wycieczek. Biegle włada językami angielskim i rosyjskim, dobrze włoskim, pracuje nad francuskim. Chętnie i wiele podróżuje. Interesuje się polityką, kulturą Włoch, Anglii, Rosji oraz pozostałych krajów byłego ZSRR, zagadnieniami pamięci zbiorowej, cywilizacją starożytnego Rzymu i literaturą, ale również piłką nożną i gotowaniem.
W ECS pracuje od czerwca 2015, współpracuje od września 2013.
Magdalena Fryze-Seroka
specjalistka ds. projektów kulturalnych
tel.: 58 772 40 33
e-mail: m.fryze@ecs.gda.pl

Absolwentka historii sztuki oraz podyplomowych studiów z zarządzania w kulturze. Zaangażowana w wiele aktywności kulturalnych i społecznych w Gdańsku, Warszawie i Berlinie jako koordynatorka, animatorka, kuratorka, producentka lub aktywny odbiorca. Zajmowała się projektami międzypokoleniowymi, organizacją wystaw, koncepcją i organizacją międzynarodowych wizyt studyjnych dla artystów i młodych badaczy w regiony przygraniczne w Europie Środkowo-Wschodniej. W Europejskim Centrum Solidarności zajmuje się projektami kulturalnymi oraz działaniami ze społecznością lokalną
Aneta Lehmann
specjalistka ds. projektów kulturalnych

tel.: 58 772 40 31
e-mail: a.lehmann@ecs.gda.pl
Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim oraz architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, studentka podyplomowej gedanistyki w ramach stypendium Fundacji Gdańskiej. Od 2011 roku działa w obszarze trójmiejskiej kultury, pisząc, badając i koordynując wydarzenia. Współpracowała między innymi z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku. W latach 2016–2018 współtworzyła festiwal architektury i miasta Open House Gdynia, zaś w 2017 roku dołączyła do zespołu Open House Gdańsk. Od października 2019 roku pełni funkcję kuratorki festiwalu. Posiada ponadto doświadczenie zawodowe jako architektka wnętrz. Ma słabość do gęstych i zawiłych miast, ceglanej architektury i Bałtyku zimą.
Bartosz Rief
specjalista ds. projektów społecznych
tel.: 58 772 40 30
e-mail: b.rief@ecs.gda.pl

Z wykształcenia inżynier ochrony środowiska, ale z pasji i praktyki osoba zaangażowana w działalność społeczną. Umiejętności trenerskie zdobywał w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych, Szkole Trenerów Edukacji Globalnej i Szkole Trenerów Dramy. Pracował jako trener, mentor oraz koordynator grup i projektów społeczno-kulturalnych, m.in. w Fundacji Pokolenia, Stowarzyszeniu Praktyków Kultury, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszeniu Szkoła Liderów. Współtworzył oddolne Alternatywne Centrum Kultury Zebra.
Interesuje się społecznymi, oddolnymi centrami kultury, muzyką hardcore/punk, kuchnią wegetariańską, książką i komiksem. Gra na gitarze i jest wokalistą w zespole Aporia