ORUNIA

MIŁOSNA ORUNIA
wieczór opowieści

Mieszkańcy tej dzielnicy do projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ dołączyli już po raz piąty. W tym roku hasłem przewodnim była miłość.

– Pomyśleliśmy tak: wielu oruniaków opowiada o tym, że w latach 50. czy 60., w parku w każdy weekend wystawiano deski i grał zespół – przywoływał Przemysław Kluz, organizator społeczności lokalnej na Oruni. – Ludzie tańczyli i do dziś bardzo miło to wspominają.
Dzielnicowi aktywiści postanowili więc odtworzyć wydarzenia sprzed lat. Były opowieści zakochanych par, tańce, wystawa o miłości i pogaduszki przy grillu.
– Historia mojej miłości także wiąże się z Orunią – opowiadała Ewa Patyk, animatorka rodzin, zaangażowana w projekt. – Pracowałam w Domu Sąsiedzkim i tam poznałam mojego męża, który był radnym dzielnicy. Chodził, chodził, aż wychodził. Tu mieliśmy ślub w miejscowym kościele, wesele w Kuźni, a teraz mamy dwoje małych oruniaków zdobywających oruńskie podwórka i trzecie dziecko w drodze. Ja także, jak mąż, zostałam radną dzielnicy, można więc powiedzieć, że nasza miłość rozwinęła się wielotorowo.

organizatorzy | Mojaorunia.pl, Rada Dzielnicy Orunia – Święty Wojciech – Lipce, Koło Inżynierów IKO „Nasza Orunia”, Oruński Klub Rodzica GOŚCINNA, Kawiarnia Kuźnia, Stacja Orunia, ECS