KONCERTY PRZY STOLE | przestrzeń dla rodzin

termin | 1, 2, 8, 9 czerwca, godz. 16.30
miejsce | ECS, okrągły stół przy fontannach
wstęp | wolny

Zapraszamy całe rodziny na popołudnia przy muzyce, która zbliża i cieszy. Dobrze być razem!

1/06
REMONT POMP

Nowe utwory inspirowane muzyką Afryki i Azji, niecodzienne instrumenty i goście specjalni z domieszką free jazzu – Remont Pomp zaprasza na koncert rodzinny w Dniu Dziecka.
Grają na instrumentach etnicznych, takich jak bębny, djembe, szejkery, cowbelle, na instrumentach perkusyjnych melodycznych – tank drumach, balafonach, metalofonach oraz na przedmiotach, które wydają z siebie dźwięk – misach, kieliszkach, dzbanach i butelkach.
Grupa ma w swoim dorobku dwie płyty – „Złotą Platynę”, nagraną z Mikołajem Trzaską i Mike Majkowskim (2012), i „Pomp Power”, również z Mikołajem Trzaską (2016).
Formacja powstała w 2004 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło w Gdańsku, aby łączyć ludzi o odmiennych wrażliwościach oraz niecodzienne instrumenty i przedmioty. Remont Pomp zagrał wiele koncertów w Polsce oraz za granicą, m.in. w Australii.

2/06
TOMASZ CHYŁA QUINTET

Szturmem Tomasz Chyła Quintet zdobywa polską scenę jazzową. Już dwukrotnie kwintet był nominowany do nagrody Fryderyk (2018, 2019). Cechuje ich lekkość wykonawcza, niesamowita energia i interpretacyjna świeżość.
W ubiegłym roku, w ankiecie czytelników miesięcznika „Jazz Forum” – Jazz Top 2018, Tomasz Chyła wraz z zespołem otrzymali wyróżnienie za album „Circlesongs”. Zdobyli też pierwsze miejsce w kategorii: Nowa Nadzieja – Zespół.
Zagrają: Tomasz Chyła – skrzypce, Piotr Chęcki – saksofon, Szymon Burnos – fortepian, Konrad Żołnierek – kontrabas, Sławomir Koryzno – perkusja.

8/06
PATRYK ZAKROCKI

Muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy. Gra na skrzypcach lub altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach. Występuje w duecie SzaZa i z gitarzystą Marcinem Olakiem, współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku. Zaangażowany jest również w projekt Polski Piach, uruchomiony przez braci Wydmo, opierający się na muzycznym trio akustycznym, czerpiącym z tradycji pierwszego bluesa i pierwszego transu, ale rozwijającym własny język.
Zagrają: Patryk Wydmo Zakrocki – mała gitara akustyczna, Piotr Mełech – klarnet basowy, Kuba Wydmo Falkowski – strąki, kije i walizka perkusyjna, Kasia Rysiak – instalacje artystyczne.

9/06
BUDYŃ

Piosenki dla małych i dużych, młodych i starych, a wszystkie z rock’n’rollową energią i inspirowane twórczością Juliana Tuwima – usłyszymy utwory, które skomponował Jacek „Budyń” Szymkiewicz, lider grupy Pogodno.
Tytułowy Budyń to nie tylko pseudonim kompozytora piosenek, ale również kwintesencja brzmienia, uformowanego z różnorodnych muzycznych przyjaźni, które tworzą: Jacek Szymkiewicz, Czesław Mozil, Joanna Zawłocka, Aleksander Orłowski, Julia Kępisty, Maria Kępisty, Piotr „Bajzel” Piasecki, Wojciech Sobura.