KOLEJKA W KOLEJCE


termin | 16 maja 2015, sobota, godz. 19.00–22.00
miejsce | ECS, pl. Solidarności 1
wejście | przez historyczną stoczniową Bramę nr 2
zbiórka | ogród zimowy (parter)
wstęp | wolny

KOLEJKA W KOLEJCE to propozycja nie tylko dla tych, których znużenie dopadło w kolejce na wystawę stałą. W ogrodzie zimowym stanie 6 stanowisk gry. Zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami. Konkurować mogą ze sobą drużyny, umówić się na zmianę pól gry, albo ustanowić partie przechodnie.
Tych, którzy gry KOLEJKA nie znają, zapewniamy, że nie można się przy niej nudzić. W 2012 roku kolejka zdobyła tytuł gra roku. Doczekała się wydań w wielu językach: angielskim, niemieckim, japońskim, rosyjskim, hiszpańskim, francuskim i rumuńskim.
O popularności KOLEJKI niech świadczy fakt, że jej nakład przekroczył 120 tys. egzemplarzy.
– Urok kolejki polega na tym, że łączy ona w sobie wiedzę historyczną z zabawną, ale i przemyślaną formą gry planszowej. Kolejka przywołuje wspomnienie codzienności lat 80. XX wieku, które u wielu dorosłych wzbudzają silne emocje. Dla młodszych graczy jest to natomiast doskonała okazja do poznania rzeczywistości, w której żyli ich rodzice czy dziadkowie – mówi Sławomir Czuba z firmy Trefl, wydawcy gry, partnera tego projektu. – Atutem gry jest również utrzymana w klimacie oprawa graficzna i staranne wykonanie całości, jak oryginalne przedmioty przedstawione na kartach, zabawne karty kolejkowe, drewniane pionki.
Partnerem projektu jest firma Trefl.