KLASA 4

WARSZTATY Z ELEMENTAMI WYSTAWY STAŁEJ
■ termin: poniedziałek – piątek, godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00
(Uwaga! Zajęcia nie odbywają się we wtorki, w miesiącach październik — kwiecień)
■ czas trwania: 1,5 godziny zegarowej
■ koszt warsztatów: 12 zł/os., 1 nauczyciel na 10 uczniów bezpłatnie
■ warsztaty należy opłacić w terminie 72 godzin od otrzymania powiadomienia o płatności zawierającego aktywny link do zapłaty
■ miejsce: wystawa stała / sala warsztatowa / ogród zimowy
■ rezerwacja online: www.ecs.gda.pl/Formularz


BOHATEROWIE SOLIDARNOŚCI
Metody: opowiadanie historii, aktywne słuchanie, praca w grupach, technika parateatralna – drama, zwiedzanie Sali A

Przekujmy wyobraźnię w czyny! Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia, gdzie każdy z nas może wcielić się w rolę bohaterów strajku sierpniowego 1980 roku w Stoczni Gdańskiej. Czy Alina Pienkowska zdążyła zadzwonić do Warszawy z informacją o strajku? Jak negocjował Lech Wałęsa w Sali BHP? Dlaczego zwolniono ze stoczni Annę Walentynowicz? Poprzez zabawę i naukę, w przestrzeniach sal wystawy stałej, poznamy razem najważniejsze postaci, których odwaga doprowadziła do podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 r.


JA, TY, MY
metody: aktywne słuchanie, burza mózgów, gry dydaktyczne, praca w grupach, zwiedzanie sali C na wystawie stałej

O tym, że każdy człowiek jest inny i ma własne przyzwyczajenia, wie każde dziecko, ale czy to przeszkoda, abyśmy mogli rozumieć siebie wzajemnie i tworzyć solidarną grupę społeczną? Podczas warsztatów, opartych na baśni o przyjaźni i odrzuceniu, dzieci przekonają się, że bycie innym nie musi oznaczać bycia obcym. Nauczą się, że każdy z nas posiada cechy, których różnorodność może wzbogacić solidarność działania w grupie. Przekonają się również, że nie ma znaczenia miejsce czy kraj, z którego pochodzimy, ponieważ każdy z nas może pomóc tworzyć zgodną, sąsiedzką wspólnotę.

KONTAKT: edukacja@ecs.gda.pl, tel. 58 772 40 35/42