Spotkanie 1 | Jacek Dominiczak

 
 
   
JACEK DOMINICZAK

Architektura miasta jako dialog w przestrzeni publicznej – Wprowadzenie. Wykład
Prowadzący: prof. ASP dr hab. Jacek Dominiczak (ASP Gdańsk)
godz. 17.00, Audytorium w budynku głównym ASP, I piętro

Szybkie Badania Miejskie: Stocznia Gdańska – Młode Miasto. Warsztat terenowy w ramach badań projektu Fast Urban Research
Prowadzący: prof. ASP dr hab. Jacek Dominiczak (ASP Gdańsk)
godz. 10.00–14.00 w siedzibie ECS, Budynek Dyrekcji, I piętro, sala 132, ul. Doki 1
Jacek Dominiczak jest architektem i profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na której prowadzi Pracownię Projektowania Wnętrz Miejskich. Zajmuje się teorią i metodologią projektowania dialogicznego. Jest autorem koncepcji Przestrzeni Dialogicznej (Miasto Dialogiczne, Architektura Dialogiczna) oraz Kodu Tożsamości Lokalnej – narzędzia projektowania miejskiej przestrzeni kulturowej. W 2004 roku reprezentował Polskę na 9. Międzynarodowej Wystawie Architektury organizowanej przez Biennale w Wenecji, podczas której prezentował pracę Delay(er)ing Facade, zbudowaną wspólnie z malarzem video-fresków Dominikiem Lejmanem (współpraca techniczna: Monika Zawadzka i Marek Zygmunt). Był wizytującym profesorem w Europie i Ameryce Północnej, w tym m.in. na Universidade da Beira Interior, Covilha (Portugalia, 2006–10); Instituto Tecnologico y de Estudios Superiores de Monterrey, Queretaro (Meksyk, 1998); University of Michigan, Ann Arbor (USA, 1992); Carnegie Mellon University, Pittsburgh (USA, 1991 i 1993–97). Jest beneficjentem Programu Fulbrighta (1991) i Fundacji Kościuszkowskiej (1992).
Zobacz też JACEK DOMINICZAK: Miasto i przestrzeń dialogu – wystąpienie w cyklu Gdańskie Wykłady Solidarności.
  Debata publiczna ECS Tereny stoczniowe i filozofia ich zagospodarowania, z udziałem m.in. Jacka Dominiczaka oraz minister Małgorzaty Omilanowskiej.