21.02-27.02.2016

AKADEMIA SOLIDARNOŚCI

termin | 21–27 lutego 2016
miejsce | ECS, plac Solidarności 1, Gdańsk

16 młodych dziennikarzy, działaczy społecznych, publicystów i blogerów – wybranych z grupy 71 chętnych – przyjechało do Gdańska, by kształcić się w AKADEMII SOLIDARNOŚCI. Ten międzynarodowy projekt już od 11 lat inspiruje i wspiera młode elity intelektualne w Europy.
 

Co roku temat przewodni projektu jest inny, tym razem przesłanką do debaty na temat przyszłości Grupy Wyszehradzkiej było 25-lecie powołania tego sojuszu. Młodzi uczestniczą w warsztatach, wykładach, dyskusjach, projekcjach filmowych i spotkaniach z dawnymi opozycjonistami. Co ciekawe, absolwenci nie tracą kontaktu z tą inicjatywą, stają się np. tutorami dla kolejnych roczników albo realizują Program Absolwencki.
– Zdaję sobie sprawę, że AKADEMIA SOLIDARNOŚCI to projekt, którego efekty da się poznać dopiero po czasie – mówi Basil Kerski, dyrektor ECS. – Warto jednak inwestować w rozwój młodych, ambitnych osób i cierpliwie czekać na efekty tej inwestycji.
Trzynasta edycja projektu odbędzie się w połowie listopada 2016 roku, nabór ruszy w czerwcu.fot. Grzegorz Mehring / archiwum ECS