ZIMA W STOCZNI

Szanowni Państwo, wszytskie miejsca ZIMĘ W STOCZNI zostały juz zarezerwowane.
Zapraszamy na akcję letnią.


termin | 15–26 lutego 2016, poniedziałek – piątek
czas | 1,5 godz. zegarowej, godz. 9.00–10.30 i 11.00–12.30
miejsce | ECS, pl. Solidarności 1, Gdańsk
grupa wiekowa | 6–12 lat, maksymalnie 30 osób w grupie
wstęp | wolny
zbiórka | przy kasach biletowych
rezerwacja online | ecs.gda.pl/Formularz

W ferie zimowe zapraszamy do ECS na zajęcia grupy zorganizowane – dzieci spędzające ferie w świetlicach szkolnych i parafiach, półkolonistów i kolonistów. Nasze warsztaty pobudzają do myślenia, rozwijają umiejętności artystyczne, a także podnoszą kompetencje społeczne, takie jak współpraca i odpowiedzialność.
To już piąta edycja tego projektu.

informacja | Sława Wyrwicka → tel.: 58 772 40 41, e-mail: s.wyrwicka@ecs.gda.pl


InspiRacje
Sztuka współczesna… Czy to brzmi groźnie? Zupełnie nie!
Zapraszamy na aktywne zajęcia artystyczne, podczas których dzieci poznają współczesne grafiki niezależnych artystów, znajdujące się w zbiorach ECS i będą próbowały je twórczo wykorzystać tak, aby powstały nowe dzieła artystyczne. To rzadka okazja do spotkania z pracami artystów, które nie są jeszcze eksponowane w muzeach, poznania zasobów archiwum ECS i – być może – odkrycia w sobie nowych talentów.


Z czym się je BeHaPe?
Czy wiesz co oznacza skrót BHP? Może to zwierz albo kapela rockowa? Czy to atrakcja zarezerwowana tylko dorosłych?
BHP to bezpieczeństw i higiena pracy, czyli kodeks takich zachowań, dzięki którym zdrowiu i życiu człowieka nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Dla pracownic i pracowników stoczni było to jedno z najważniejszych przykazań.
Na zajęciach dzieci dowiedzą się na czym polegają zasady BHP w stoczni. Poznają również ostrzegawcze, a niekiedy nawet zabawne przestrogi wypisane na murach Stoczni Gdańskiej. A na koniec stworzymy własne katalog bezpiecznych zachowań, do którego powinno się stosować każde dziecko, aby nie groziło mu żadne niebezpieczeństwo.


Domatorzy
W idealnym domu nie może zabraknąć… A gdyby marzenia nie miały ograniczeń?
Budynek Europejskiego Centrum Solidarności stoi w dzielnicy, która niegdyś nazywała się Nowe Miasto. Teraz wracamy do tej idei. Ma tutaj powstać nowa, wyjątkowa i tętniąca życiem dzielnica –wybiegająca w przyszłość i bliska spełnienia marzeń o idealnym miejscu do życia.
A jaki jest idealny dom zdaniem dzieci? Czego nie może w nim zabraknąć? Jakie atrakcje powinny znajdować się w jego okolicy? Podczas warsztatów postaramy się wraz z dziećmi zbudować idealną dzielnicę z marzeń.