Przewodnicy

Wystawę stałą ECS można zwiedzić samodzielnie, korzystając z pomocy audioprzewodnika, którego wypożyczenie wliczone jest w cenę biletu, lub w towarzystwie przewodnika
  • licencjonowani przewodnicy / po wystawie stałej ECS oprowadzają przewodnicy, którzy przeszli kurs i otrzymali certyfikat przewodnika po budynku i wystawie stałej ECS. Każdy z nich legitymuje się identyfikatorem wydanym przez ECS
  • skontaktuj się wcześniej / przewodnicy nie czekają na zwiedzających w budynku ECS, chcąc skorzystać z usługi przewodnika, należy skontaktować się z nim z wyprzedzeniem

Renata Aleksandrowicz
a.renata@interia.pl | tel.: 693 950 302
język | polski, włoski
Grażyna Kasia Aguirre Fortunic
kasia.aguirre@gmail.com | tel.: 501 378 752
język | polski, hiszpański
www.about.me/kasia.aguirre
Małgorzata Andrzejewska-Bancewicz
mgandrzejewscy@wp.pl | tel.: 696 487 312
język | polski, angielski
www.trip2gdansk.pl
Paulina Banach
przewodnikpaulinabanach@gmail.com
tel.: 509 298 504
język | polski   
Zdzisław Bergiel
zbergiel@wp.pl | tel.: 503 819 621
język | polski
Jolanta Bielawska
jolanta.bielawska@yahoo.com | tel.: 502 340 887
język | polski, angielski
Hanna Biziuk
hanna-biziuk@wp.pl | tel.: 502 454 568
język | polski, chorwacki, serbski
Ewa Bosak-Czekaj
ewa@bosak-czekaj.pl | tel.: 503 008 775
język | polski
Szymon Błaszkowski
szymon_blaszkowski@wp.pl | tel.: 793 998 499
język | polski
Tomasz Braszka
carson2@wp.pl | tel.: 693 130 404
język | polski, angielski
www.facebook/tommy bra 
Magdalena Broniewska-Lenarczyk
kogge@o2.pl | tel.: 603 661 572
język | polski, angielski
Wojciech Mikołaj Chomka
wch1@wp.pl | tel.: 608-417-906
język | angielski, rosyjski
Robert Chrzanowski
poraj@autograf.pl | tel.: 600 942 045
język | polski, niemiecki
www.przewodnicy-gdansk.pl
Florian Chyła
ftour@op.pl | tel.: 58 629 55 44
język | polski, niemiecki
Maria Chyła
mariachyla@op.pl | tel.: 58 629 55 44
język | polski, niemiecki
Janusz Czarski
janusz@gdanskguide.info | tel.: 502 254 316
język | polski, angielski
Ewa Czerwińska
redmysza@wp.pl | tel.: 601 572 731
język | polski, rosyjski
www.eczerwinska.pl
Łukasz Darski
info@dziarskiprzewodnik.pl | tel.: 600 291 909
język | polski, angielski
dziarskiprzewodnik.pl
Janusz Dąbrowski
janciod@poczta.onet.pl | tel.: 784 727 408
język | polski, rosyjski
Arleta Domowicz
arletadom@op.pl | tel.: 604 900 939
język | polski, francuski
Monika Dudek
mokane@wp.pl | tel.: 600 896 180
język | polski
Marian Fifielski
marian@fifitravel.pl | tel.: 606 632 550, 58 301 48 18
język | polski, niemiecki
www.fifitravel.pl
Marek Formela
marek@formela.gdansk.pl | tel.: 505 747 375
język | polski
Joanna Foryś-Schulz
asiulavip@vp.pl | tel.: 668 807 811
język | polski
Miguel-Angel Fragas
mfragas@gmail.com | tel.: 692 733 387
język | polski, hiszpański
Genowefa Franczak
g.franczak@autograf.pl | tel.: 500 652 137
język | polski, rosyjski
Michael Gannon
michaelgannon@tlen.pl | tel.: 600 260 678
język | polski, angielski
Małgorzata Geringer d’Oedenberg
guide@geringer.pl | tel.: 600 410 140
język | polski, francuski
Katarzyna Grabowska
k.p.grabowska@gmail.com
język | polski
Michał Grochowski
grochowski.m@o2.pl | tel.: 518 770 867
język | polski
Ewa Heliosz
ewahelios@interia.pl | tel.: 691 775 547
język | polski, niemiecki
Patrik Heliosz
rene05@wp.pl | tel.: 605 867 978
język | polski, angielski, niemiecki
Barbara Herdzik
barbara.herdzik@wp.pl | tel.: 694 579 118
język | polski
Ewa Jaroszyńska
info@ewa-tours.pl | tel.: 660 377 713
język | polski, niemiecki
www.ewa-tours.pl
Irena Jasman
ipaj16@wp.pl | tel.: 501 375 115
język | polski
Janina Jaśkiewicz
jasnina75@gmail.com | tel.: 693 175 395
język | polski
Agnieszka Jaworska
akad.jaworscy@wp.pl
język | polski, niemiecki, rosyjski
Piotr Jażdżewski
piotrjazdzewski303@wp.pl | tel.: 601 685 048
język | polski
www.poznajpomorze.com
Dorota Jesionek
djesionek@iopan.gda.pl | tel.: 506 628 644
język | polski
Anna Jóźwiak
annajozwiak.gdynia@gmail.com | tel.: 502 493 700
język | polski, angielski
Jolanta Karolak
karolakjolanta657@gmail.com | tel.: 507 287 685
język | polski
Barbara Katarzyńska
bakat@vega.am.gdynia.pl | tel.: 58 620 92 53
język | polski, angielski, hiszpański
Radosław Kamiński
kaminskiradek67@gmail.com
język | polski
Zbigniew Kamiński
biuro@prima-travel.pl
język | polski
Anna Kempa
madenkaa@gmail.com | tel.: 696 422 331
język | polski, francuski
przewodnikpotrojmiescie.pl
Agnieszka Kiczorowska
kiczorowskaagnieszka77@gmail.com | tel.: 508 327 348
język | polski
Magdalena Klimkowska
magda-klimkowska@wp.pl | tel.: 505 684 797
język | polski, angielski, niemiecki
Maria Konera
maria.konera@prokonto.pl | tel.: 532 777 016
język | polski, francuski
www.pomeranie.fr
Gabriela Kosicka
gabkosi@poczta.onet.pl | tel.: 501 178 668
język | polski, angielski, rosyjski
Anna Kotuła
englishgdynia@o2.pl | tel.: 533 402 969
język | polski, angielski, hiszpański, holenderski (niderlandzki)
tourguideservicegdansk.com
Joanna Kruszewska
joannakruszewska@wp.pl | tel.: 503 113 249
język | polski, angielski
Krzysztof Kruszyński
filsk@univ.gda.pl | tel.: 608 244 733, 58 341 72 23
język | polski, włoski
Franciszek Krzysiak
drhumor@op.pl |tel.: 501 196 288
język | polski, niemiecki, rosyjski
Anna Kuczmarska
kuczmarska-wycieczki@w
p.pl |tel.: 606 101 502
język | polski
Krzysztof Kunikowski
k.kunikowski@gazeta.pl | tel.: 888 763 174
język | polski, angielski
Dorota Laitinen
dlaitinen@o2.pl |tel: 503 089 059
język | polski, angielski, fiński
Barbara Lasota
basia.lasota@wp.pl | tel.: 603 059 095
język | polski, angielski
Mariusz Lewy
mariusz.lewy4@wp.pl |tel.: 502 419 956
język | polski, angielski, hiszpański
Andrzej Libura
andrzej.libura@wp.pl | tel.: 669 460 343
język | polski, angielski
Danuta Lietke
danutalietke@wp.eu | tel.: 504 519 490
język | polski
Krzysztof Łojewski
lojewscy@wp.pl
język | polski
Elżbieta Makowska
emakowska@wp.pl |tel.: 604 075 928
język | polski
Elwira Marciniak
elwiramarciniak@neostrada.pl | tel.: 501 705 505
język | polski, angielski, rosyjski
Piotr Marciniak
piotr.w.marciniak@gmail.com |tel.: 698 543 087
język | polski, angielski
Tadeusz Maślona
turystyka4@o2.pl |tel.: 602 477 010
język | polski
Małgorzata Mazur
mamazur@hotmail.com|tel.: 608 204 097
język | polski, angielski
malgorzatamazur.blogspot.com
Katarzyna Michałowska
kasiamichalowskagdansk@gmail.com | tel.: 695 755 846
język | polski, angielski
Małgorzata Milewska
margarett@o2.pl |tel.: 509 095 028
język | polski, niemiecki
Andrzej Młot
amlot.zm@gazeta.pl | tel.: 668 838 629
język | polski, rosyjski
Roman Mroczkowski
r.mroczkowski@o2.pl
język | polski
Ewa Moszczyńska
ewalin@wp.pl | tel.: 503 938 312
język | polski, niemiecki
Zbigniew Mostowicz
zbmostowicz@gmail.com | tel.: 798 939 099
język | polski, niemiecki
Anna Murawska
info@danzigstadtfuehrung.de | tel: 501 373 685
język | polski, niemiecki
www.danzigstadtfuehrung.de
Andrzej Nawrocki
andrzej.nawrocki.2911@gmail.com | tel.: 601 67 66 08
język | polski, angielski
Roman Nadolny
roman.nadolny1947@gmail.com | tel.: 501 679 199
język | polski
Inka Niemczewska
iniemczewska@gmail.com | tel.: 603 556 100
język | polski, rosyjski
Bożena Nowak
gienia_11@wp.pl | tel.: 508 454 322
język | polski, niemiecki
Jakub Nowak
nowakjakub@wp.pl | tel.: 503 369 502
język | polski, angielski
www.przewodnik.gdansk.pl
Agnieszka Nowakowska
kontakt@aganowa.pl | tel.: 501 726 518
język | polski, angielski
Helmut Nogieć
helmut43@wp.pl | tel.: 601 690 822
język | polski, angielski, czeski
Tomasz Oczkowski
info@hittheroad.pl | tel.: 796 096 431
język | polski, szwedzki, islandzki, angielski
hit-the-road.pl/ecs-gdansk
hittheroad.se/en/solidarity_centre
hittheroad.se/ecs
hit-the-road.nu/ecs
Irena Okońska-Barchan
przewodnik1155@wp.pl | tel.: 509 550 484
język | polski
Anna Olewniczak
anna.olewniczak@rid.pl | tel.: 607092952
język | polski
www.przewodnicygdanscy.com.pl
Teresa Orzyłowska
teresa.orzylowska@gmail.com | tel.: 502 527 025
język | polski
Marta Osowska
martam38@interia.pl
język | polski
Elżbieta Ostrowska
elostr@wp.pl
język | polski
Ewa Pastuszak
epastusz@o2.pl | tel.: 603 591 141
język | polski
Halina Paykowska
hpaykowska@gmail.com | tel.: 691 967 002
język | polski
Edyta Pelc
info@arpegroup.com | tel.: 782 615 212
język | polski, angielski
www.arpegroup.com
Anna Perz
aperz@op.pl | tel.: 691 766 669
język | polski, angielski
Irena Pietrzak
irpietrzak@wp.pl | tel.: 601 679 000
język | polski, angielski
Jan Piotrowicz
bama3@op.pl | tel.: 504 063 028
język | polski
Jerzy Piskorzyński
jola.kos@interia.eu | tel.: 888 482 212
język | polski, angielski
Anna Podciborska
annapodc@wp.pl
język | polski, angielski
Roberto Polce
roberto.m.polce@gmail.com|tel.: 794 909 325
język | polski, włoski
facebook.com/guida.turistica.danzica
Filip Popek
filip@virusgroup.pl | tel.: 787 256 387
język | polski
Małgorzata Popis
mal.p@wp.pl | tel.: 601 659 648
język | polski, angielski
Jacek Podhorski-Piotrowski
ekojpp@ug.edu.pl | tel.: 603 170 761
język | polski, angielski, rosyjski
Anna Próchnicka
prochnicka.anna@wp.pl | tel.: 506 948 527
język | polski, angielski
Monika Radziuk
monra325@tlen.pl | tel.: 507 526 171
język | polski
www.aslatour.ascomi.com
Ireneusz Ramutkowski
i.ramutkowski@gmail.com | tel.: 799 297 079
język | polski
Stanisław Rączka
nogat@kki.net.pl | tel.: 510 828 427
język | polski, niemiecki, francuski
Marlena Rolczyńska
marlenarol@wp.pl | tel.: 608 222 205
język | polski
www.kta-azymut.pl
Ewa Rucińska-Mikusek
rumik@poczta.fm | tel.: 604 837 561
język | polski, angielski
Magdalena Sikora
abc@abc.gda.pl | tel.: 605 212 787
język | polski, holenderski, flamandzki
Jacek Sikora
abc@abc.gda.pl
język | polski
Sylwia Skwara
syskwa@poczta.fm
język | polski
Jacek Skibiński
jacek-skibinski@wp.pl | tel.: 501 025 570
język | polski, angielski
Barbara Sobciak-Tejs
barsobtej@wp.pl | tel.: 506 257 331
język | polski
Ewa Stępińska
ewa_guia@wp.pl
język | polski
Michał Szczepankiewicz
info@toursingdansk.pl | tel.: 600 402 790
języki | polski, angielski, niemiecki
www.toursingdansk.pl
Tadeusz Szczęsny
tadeusz.szczesny1@gmail.com
język | polski
Małgorzata Wioletta Szeliska
szeliska@wp.pl | tel.: 880 448 180
język | polski, angielski
Teresa Szniak
teresaszniak@wp.pl | tel.: 505 253 054
język | polski, rosyjski
Krystyna Szymańska
krysia@przewodnikgdanski.pl | tel.: 697 610 348
język | polski
Janina Szymczak
janatur@wp.pl | tel.: 512 192 733, 58 624 01 75
język | polski
Monika Szymula
szymulamonika@wp.pl
język | polski
Marcin Szumny
marcin.szumny@poczta.onet.pl
język | polski
Krzysztof Szumański
szumanski.k@gmail.com
język | polski
Stanisław Śpiegowski
s.spiegowski@gmail.com | kom. 604 160 041
język | polski
Jacek Treder
jagda5@wp.pl | tel.: 604 697 642
język | polski
Mariola Treder
anta86@o2.pl | tel.: 608 153 634
język | polski
Elżbieta Trella
etrella@wp.pl | tel.: 501 893 260
język | polski, angielski, hiszpański
Ewa Trzeciak
ewatrzeciak@poczta.fm | tel.: 601 656 551
język | angielski
Monika Trojanowska
trojamo@yahoo.com | tel.: 607 137 245
język | polski, angielski, francuski, hiszpański
Maria Tomaszewicz
marion2t@o2.pl | tel.: 606 982 124
język | polski
Elżbieta Tujakowska
etujakowska@interia.pl | tel.: 601 479 832, 58 346 62 90
język | polski, angielski
Gizela Turska
bibl19g@wp.pl | tel.: 503 899 999
język | polski
Jarosław Twardziak
jarek.twardy@wp.pl | tel.: 509 817 441
język | polski
Anna Wajda
awajda@wp.pl | tel.: 691 634 880
język | polski, angielski
www.guides4u.pl
Andrzej Werner
andrzejwerneropas@gmail.com | tel.: 605 255 181
język | polski, fiński
www.przewodnik-gdanski.pl
Beata Węgrzyn
wegrzyn@plusnet.pl | tel.: 609 456 161
język | polski, włoski
Beata Widera
beawid@go2.pl | tel.: 608 47 28 95
język | niemiecki
Aleksandra Wieruszewska
olalaa@wp.pl | tel.: 601 195 592
język | polski, angielski, włoski
Sandra Wodzyńska-Goc
pogdansku@wp.pl | tel.: 535 594 790
język | polski, angielski, francuski
Dorota Wojciechowska
djw@go2.pl
język | polski, niemiecki
www.przewodnicygdanscy.com.pl
Małgorzata Wojciechowska
mal_woj@o2.pl | tel. 604 16 77 18
język | polski
Barbara Wojnowska
otago11@wp.pl | tel.: 509 244 914
język | polski, niemiecki
Zbigniew Wojnowski
otago11@wp.pl | tel.: 501 320 967
język | polski, angielski
Izabela Wolanin
iza.wolanin@wp.pl | tel.: 500 225 651
język | polski
Lena Wołowik
lena.gdansk@gmail.com | tel.: 502 486 886
język | polski, węgierski
Marcin Wójcik
marcin.wujo@interia.pl | tel.: 781 760 400
język | polski, angielski
Jola Wróblewska
iolanthe_zu@yahoo.co.uk | tel.: 607 788 961
język | polski, angielski
Anna Wrzosek
anna.wrzosek@wp.pl
język | polski
Jan Wrycza
jawry@wp.pl | tel.: 666 045 906
język | polski
Liza Zaborowska
liza.zaborowska@gmail.com | tel.: 507 192 795
język | polski, rosyjski
Tomasz Zieliński
ziele1991@wp.pl | tel.: 505 577 415
język | polski
Elżbieta Żukowska
zukowskaelzbieta@wp.pl | tel.: 514 513 514
język | polski, angielski
Jarosław Żurawiński
biuro@dux.info.pl | tel.: 697 105 652
język | polski
Luis Aguirre Fortunic
Wojciech Charkin
Jędrzej Cierniak
Barbara Dutkiewicz-Treder
Andrzej Falkowski
Maria Hajler-Lepieszka
Irena Hubert-Sikora
Agnieszka Krzysiak
Jolanta Kryda
Magdalena Latowska
Joanna Leman
Maria Nawojczyk-Dornig Katarzyna Obiegło
Maria Sachajko
Stanisław Sikora
Małgorzata Śliwa Arkadiusz Szyszko
Dariusz Wróblewski
 Artur Zagozdon