AMBASADOR NOWEJ EUROPY

Nagroda Ambasadora Nowej Europy przyznawana jest corocznie za najlepszą publikację wydaną w języku polskim, która w sposób nowatorski przedstawia historyczne procesy lub teraźniejsze doświadczenia Europejczyków, obserwowane z poziomu relacji społecznych i aktywności obywatelskich, zachodzących w obszarach kultury, edukacji, polityki i gospodarki. Książka musi być opublikowana przez polskie wydawnictwo.
 
Nagrodzie towarzyszy cykl spotkań autorskich z nominowanymi. Spotkania odbywać się będą w Bibliotece ECS – więcej w zakładce WYDARZENIA.
 
Ogłoszenie laureata oraz uroczyste wręczenie nagrody ma miejsce przy okazji międzynarodowego forum refleksji europejskiej „Europa z widokiem na przyszłość” odbywającego się pod patronatem Przewodniczącego Rady Europejskiej. To spotkanie bohaterów i kreatorów zmian, myślicieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych, dziennikarzy, reprezentujących różne generacje, dyscypliny i perspektywy. Wszystkich łączy wspólna troska o przyszłość Unii Europejskiej oraz ambicja skutecznego działania w graniczących z nią obszarach.
 
Tym, co naszym zdaniem najlepiej oddaje ducha i charakter procesów zachodzących we współczesnej Europie, jest literatura. I to zarówno piękna, popularna, jak i akademicka. Dlatego też nagroda Ambasador Nowej Europy wskazuje tytuły i autorów, których twórczość, a zarazem oni sami pozwolą na lepsze zrozumienie naszej współczesnej sytuacji.
 
organizatorzy | ECS, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego we Wrocławiu


UWAGA:

31 stycznia 2016 r. upłynął termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w konkursie o nagrodę ANE za 2015 rok.

Szczegóły oraz lista zgłoszonych publikacji w zakładce
BIEŻĄCA EDYCJA KONKURSU.