LATO W STOCZNI

termin | 26 czerwca – 14 lipca 2017
godziny | 10.00–11.30 i 12.00–13.30
miejsce | ECS, pl. Solidarności 1
uczestnicy | 6–12 lat (tylko grupy zorganizowane)
wstęp | 6 zł/os.
zgłoszenia | online: ecs.gda.pl/Formularz

Razem odkryjemy stocznię, nauczymy się działać kreatywnie i solidarnie. Tego lata zapraszamy na zajęcia pod trzema hasłami: GDY RODZICE BYLI DZIEĆMI, NIEZWYKŁE PRZYGODY PEWNEGO KOTA..., STOCZNIA NA HORYZONCIE.
Warsztaty prowadzą edukatorki Europejskiego Centrum Solidarności. To szósta edycja akcji LATO W STOCZNI.

GDY RODZICE BYLI DZIEĆMI

Czy wyobrażacie sobie czasy bez smartfonów, komputerów i bajek w Internecie? Na zajęciach wybierzemy się w podróż do krainy dzieciństwa lat 80. Dowiecie się, jakie gry i zabawy były wtedy najbardziej popularne, dlaczego dzieci jadły kukułki i irysy, oraz co smacznego było w czekoladzie, która czekoladą nie była. Wszystko podczas wspólnych zajęć i zabaw.

NIESAMOWITE PRZYGODY PEWNEGO KOTA…

Na zajęciach zaprosimy dzieci do teatrzyku obrazkowego w stylu japońskim, zwanego: kamishibai. Opowiemy w nim niesamowitą historię kota o imieniu Kunkush, który przemierzył cała Europę w poszukiwaniu swojej rodziny. To oryginalna opowieść poruszająca niezwykle ważne i trudne tematy współczesnego świata. Spróbujemy sami ją dokończyć, a być może napisać całkiem nową opowieść.

STOCZNIA NA HORYZONCIE
Poznajmy razem to fascynujące miejsce. Zapraszamy na wspólny spacer po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Zastanowimy się, dlaczego stocznię usytuowano właśnie tutaj, i dowiemy, jak powstawały statki. Odwiedzimy najbardziej charakterystyczne miejsca i poszukamy śladów stoczniowych historii.