FORUM MŁODYCH 2016

 BOJĘ SIĘ / SZUKAM / MAM NADZIEJĘ

termin | 25 listopada 2016, piątek, godz. 10.00–14.30
miejsce | Gdańsk, ECS, pl. Solidarności 1
wstęp | wolny + REJESTRACJA od 3 listopada

Młodzi ludzie i ich autorytety – osoby z życia publicznego, których pasja, zaangażowanie i dorobek mogą stać się inspiracją do działania na rzecz dobra wspólnego – spotkają się podczas FORUM MŁODYCH w ECS.
Co roku uczniowie szkół średnich z całego Pomorza w ECS rozmawiają o sprawach, które ich nurtują. Do dyskusji zapraszają znane osoby, ekspertów, by wspólnie szukać złotego środka. W tym roku debatować będą pod hasłem BOJĘ SIĘ / SZUKAM / MAM NADZIEJĘ.

– Ósme FORUM MŁODYCH powstaje we współpracy z członkami Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Dlaczego? Wyznajemy zasadę: nic o nas bez nas. Nie możemy mówić o sprawach ważnych dla młodzieży, jeśli młodzieży nie zaprosimy do wspólnej rozmowy i pracy. Naszym młodszym kolegom służymy umiejętnościami praktycznymi, ale to oni są twórcami tegorocznego forum – mówi Agnieszka Wichrowska z ECS, koordynatorka projektu.
To właśnie młodzi ludzie wymyślili tematykę forum, wybrali ekspertów, z którymi chcą rozmawiać, przygotowali materiały promocyjne.

– Nowością będzie bezpośredni udział młodych w prowadzeniu forum. Po raz pierwszy w historii to młodzież będzie współmoderowała panele dyskusyjne. Jednemu młodemu prowadzącemu będzie towarzyszyć jeden dorosły moderator. Taka konfiguracja z pewnością pozwoli bardziej dotrzeć do widza – przyznaje 18-letni Filip Górski, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku i członek Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska, który podczas forum wraz z Anna Fedas z ECS poprowadzi panel na temat hejtu.
Młodzież zapraszamy na dziewięć dyskusji. Jedna adresowana będzie do rodziców. Po panelach dyskusyjnych odbędą się też wystąpienia gości konferencji, m.in. na temat patriotyzmu, odwagi i solidarności.

Program konferencji
/ godz. 10.00 otwarcie FORUM MŁODYCH / audytorium ECS
/ godz. 10.40 panele dyskusyjne dla młodzieży i dla dorosłych 
/ godz. 13.00 MAM NADZIEJĘ, wystąpienia gości konferencji / audytorium ECS 

Sprawdź też, kto weźmie udział w debatach podczas tegorocznego FORUM MŁODYCH → goście