termin |  24–29 listopada
wstęp | rekrutacja zakończona

Wolontariusze z całego świata, którzy pomagają uchodźcom w obozach w Grecji, Niemczech, Rosji, Turcji oraz w ośrodkach dla uchodźców w Polsce, spotkają się w ECS.

SOLIDARITY HERE AND NOW to projekt dedykowany wolontariuszom zaangażowanym w pomoc uchodźcom. O uchodźcach słyszało wielu z nas, ale niewielu poznało bohaterów dnia codziennego, którzy swoimi działaniami czynią sytuację uchodźców mniej tragiczną. Wielu woluntariuszy z całego świata otworzyło serca dla przybyszów poprzez działanie, któremu przyświeca wartość solidarności i empatii. Skontaktowaliśmy się z wolontariuszami i poznaliśmy ich potrzeby. Projekt SOLIDARITY HERE AND NOW stanowi bezpośrednią odpowiedź na nie.

Wolontariusze uchodźców przyjadą do Gdańska na cykl szkoleń i warsztatów, które odbędą się w dniach 24-28 listopada 2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności. 25 listopada o godz. 12 w sali wystaw czasowych Europejskiego Centrum Solidarności będzie można posłuchać ich historii i doświadczeń. (UWAGA: językiem spotkania będzie angielski. Nie jesteśmy w stanie zapewnić tłumaczenia/wsparcia językowego). 28 listopada polskojęzyczni wolontariusze uchodźców spotkają się z uczestnikami odbywającego się w ECS Forum Młodych, a Hanna Hakiel, koordynatorka wolontariatu w ośrodku dla uchodźców w Berlinie przedstawi wystąpienie w formule TED na temat „Dlaczego jestem solidarna?”.

organizatorzy projektu | Allianz Cultural Foundation, Europejskie Centrum Solidarności.