2 września 2018 | WYSTAWA STAŁA BEZ TAJEMNIC
Zapraszamy na spacer szlakiem całej wystawy stałej, ale z dużą dawką zakulisowych opowieści. W każdej z sal zwiedzający usłyszą o ciekawostce, która mogłaby im umknąć przy samodzielnym zwiedzaniu – detalu ekspozycyjnym, zamyśle twórczym artystów opracowujących ekspozycję czy zakamarku, do którego goście rzadko zaglądają. Zdradzimy też tajemnice zupełnie niecodzienne – jak strop uniósł ciężar suwnicy czy jakimi refleksjami dzielą się zwiedzający wystawę goście zza granicy, jak choćby córka Nelsona Mandeli.
    
oprowadza | Adam Czubaszek
Równolatek polskiej wolności, urodził się w 1989 roku. Z wykształcenia anglista, tłumacz. W ECS pracuje od 2012 roku, współtworzył salę F wystawy stałej, m.in.: tłumaczył teksty, prowadził wybór i zakup zdjęć, pozyskiwał licencje i odpowiadał za korespondencję z zagranicznymi instytucjami.
– Z wykształcenia nie jestem historykiem, ale fascynuje mnie historia najnowsza, uważam, że brakuje jej w szkołach – mówi Adam Czubaszek. – Fascynuje mnie zjawisko społeczne, jakim był ruch solidarności w skali całego świata.
Po godzinach Adama pasjonują: muzyka, koncerty, perkusja i sztuka ulicy. Podróżuje autostopem i z upodobaniem poznaje ludzi z różnych stron świata.

 
Rezerwacja miejsc →