Dyskusyjny Klub Książki Czarnego

 

To nietypowy klub dla tych, którzy kochają książki i lubią o nich rozmawiać. Dyskusyjny Klub Książki Czarnego zaprasza na spotkania dla wielbicieli literatury non-fiction – w każdą ostatnią środę miesiąca w bibliotece ECS.


Żeby rozmawiać o książkach nie trzeba być ani literaturoznawcą, ani krytykiem literackim. Pragniemy stworzyć społeczność czytelników naszej biblioteki, ludzi aktywnych, świadomych, uczestniczących i tworzących kulturę. Od innych klubów czytelniczych Dyskusyjny Klub Książki Czarnego różni to, że w bibliotece ECS dyskutujemy jedynie o literaturze non-fiction – reportażach, biografiach, książkach podróżniczych…, a wszystkie publikacje pochodzą od jednego wydawcy – Wydawnictwa Czarne. Tytuły książek członkowie klubu wybierają sami.
 
Klubowicze mogą liczyć na wiele przywilejów. Możliwość wypożyczenia z miesięcznym wyprzedzeniem książki, której treść będzie dyskutowana, to tylko jeden z nich. Czekają ich również spotkania specjalne z autorami i projekty adresowane tylko do nich, jak np. warsztaty reportażu. Pod adresy klubowiczów będą przychodzić zaproszenia na wszystkie wydarzenia czytelnicze w ECS. A najaktywniejsi członkowie klubu będą obdarowywani książkami.

Co zrobić, by zostać klubowiczem? Wystarczy zgłosić się do moderatora klubu (telefonicznie lub e-mailowo), a potem odwiedzić bibliotekę ECS, by wypożyczyć książkę do przeczytania i wypełnić deklarację członkowską.

Organizatorem klubu jest Europejskie Centrum Solidarności, a partnerem akcji Wydawnictwo Czarne.


zapisy do klubu | Magdalena Jedlicka, e-mail: m.jedlicka@ecs.gda.pl, tel.: 58 772 40 73
miejsce | biblioteka ECS ( I piętro)
wstęp | tylko dla klubowiczówInformacje o spotkaniach Klubu


najbliższe spotkanie
| 25 maja 2016, środa / godz. 18.00

adres | Gdańsk, pl. Solidarności 1

miejsce | biblioteka ECS (I piętro)

książka wieczoru | „Zabójca z miasta moreli” Witolda Szabłowskiego
 

Witold Szabłowski (ur. 1980) dziennikarz, pisarz. Za swoje reportaże otrzymał kilka ważnych nagród dziennikarskich, w tym Melchiora 2007, wyróżnienie Amnesty International i Nagrodę im. Anny Lindh. W 2010 roku został uhonorowany Nagrodą Dziennikarską Parlamentu Europejskiego za reportaż Dziś przypłyną tu dwa trupy. Za książkę Zabójca z miasta moreli otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak, a także nominacje do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus i Nagrody Literackiej NIKE. Angielskie wydanie dostało nagrodę brytyjskiego PEN-Clubu, a „World Literature Today” uznało je za jedną z najważniejszych książek przetłumaczonych w minionym roku na język angielski.

To książka o tym, jak niewygodnie jest stać w rozkroku. Nie jest to jednak poradnik fitnessowy, jeno porywająca opowieść o życiu pomiędzy dwoma nieprzystającymi światami.

- Jacek Hugo-Bader
   (źródło: www.czarne.com.pl)