DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI NON-FICTION

To nietypowy klub dla tych, którzy kochają książki i lubią o nich rozmawiać. Dyskusyjny Klub Książki Czarnego zaprasza na spotkania dla wielbicieli literatury non-fiction – w każdą ostatnią środę miesiąca w bibliotece ECS.

Żeby rozmawiać o książkach nie trzeba być ani literaturoznawcą, ani krytykiem literackim. Pragniemy stworzyć społeczność czytelników naszej biblioteki, ludzi aktywnych, świadomych, uczestniczących i tworzących kulturę. Od innych klubów czytelniczych Dyskusyjny Klub Książki Non-fiction różni to, że w bibliotece ECS dyskutujemy jedynie o reportażach, biografiach, książkach podróżniczych… Tytuły książek członkowie klubu wybierają sami.

Klubowicze mogą liczyć na wiele przywilejów. Możliwość wypożyczenia z miesięcznym wyprzedzeniem książki, której treść będzie dyskutowana, to tylko jeden z nich. Czekają ich również spotkania specjalne z autorami i projekty adresowane tylko do nich, jak np. warsztaty reportażu. Pod adresy klubowiczów będą przychodzić zaproszenia na wszystkie wydarzenia czytelnicze w ECS. A najaktywniejsi członkowie klubu będą obdarowywani książkami.

Co zrobić, by zostać klubowiczem? Wystarczy zgłosić się do moderatora klubu (telefonicznie lub e-mailowo), a potem odwiedzić bibliotekę ECS, by wypożyczyć książkę do przeczytania i wypełnić deklarację członkowską.

Organizatorem klubu jest Europejskie Centrum Solidarności, a partnerem akcji Wydawnictwo Czarne.

zapisy do klubu
| Magdalena Jedlicka, e-mail: m.jedlicka@ecs.gda.pl, tel.: 58 772 40 73
miejsce | biblioteka ECS ( I piętro)
wstęp | tylko dla klubowiczów


Informacje o spotkaniach Klubu


najbliższe spotkanie
| 26 października 2016, środa / godz. 18.00

adres | Gdańsk, pl. Solidarności 1

miejsce | biblioteka ECS (I piętro)

książka | „Kuba. Syndrom wyspy” Krzysztof Jacek Hinz | Spotkanie z autorem książki.

 
Krzysztof Jacek Hinz (ur. 1955). Dyplomata, dziennikarz, tłumacz. Absolwent Iberystyki na UW. W latach 1991-1997 był korespondentem PAP na Kubie i w Meksyku. Współpracował z „Gazetą Wyborczą”, „Wprost”, „Polityką”, Radiem Wolna Europa i Radiem Zet. Porzucił dziennikarstwo dla służby dyplomatycznej, w której pełnił funkcje zastępcy ambasadora RP w Hawanie (1998-2001), ambasadora RP w Brazylii (2001-2005) i w Wenezueli (2007-2012). W wolnych chwilach gotuje, najchętniej potrawy latynoamerykańskie.

Wyspa to samotność, oderwanie, ułuda. Z wyspy świat wygląda inaczej, a sama wyspa jawi się sobie inaczej, niż widzi ją świat. Kuba. Syndrom wyspy to rzecz o Kubie, którą Autor – najpierw jako student, potem dziennikarz, wreszcie dyplomata – poznał jak mało kto i na której spędził znaczną, może najważniejszą część swojego życia. (...) Ale jest to także opowieść o smutku rewolucji. Bo nie ma chyba nic żałośniejszego niż rewolucja, która nie zdążyła umrzeć, nim się zestarzała.

- Wojciech Jagielski