NOC MUZEÓW | ZAPRASZAMY DO ŚRODKA

Wspomnienie o Stoczni Gdańskiej, której już nie ma, przy muzyce na żywo i niespodzianki na wystawie stałej, gdzie opowiadamy o polskiej drodze do wolności – to główni bohaterowie Nocy Muzeów 2018 w ECS. Zapraszamy do środka!

termin | 19 maja 2018, sobota, godz. 19.00–0.00
miejsce | ECS, pl. Solidarności 1
parking podziemny | bez opłat, wjazd od ul. Nowomiejskiej
wstęp | wolny + 1 zł bilet na wystawę stałą

PROGRAM

WYSTAWA STAŁA
Nasza wystawa stała opowiada o losach polskiej drogi do wolności i zmianach, jakie zaszły pod wpływem Solidarności w całym bloku państw Europy Środkowej i Wschodniej. Na tę noc przygotowaliśmy kilka specjalnych niespodzianek.
→ więcej

STOCZNIA MOVIE 3
Tego wieczoru zaprezentujemy filmowe impresje powstałe dzięki unikatowym materiałom pochodzącym z lat 50., 60. i 70. XX wieku, z zakładowego archiwum Stoczni Gdańskiej, zarówno czarno-białe, jak i zachwycające oszczędnym, wysmakowanym kolorem. O oprawę muzyczną zadbają jazzujący taperzy – Irek Wojtczak, gdański saksofonista, improwizator, kompozytor i aranżer wraz z zespołem.
→ więcej

GALERIA JEDNEGO OBIEKTU
Zaprezentujemy żakiet w groszki Aliny Pienkowskiej, działaczki opozycji antykomunistycznej, jednej z niewielu kobiet biorących udział w strajku w sierpniu 1980 roku w Stoczni Gdańskiej, sygnatariuszki Porozumienia Gdańskiego.
→ więcej

KINO NA ŻYCZENIE
W 100 rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecie praw wyborczych kobiet w Polsce goście z menu wybiorą film, który chcą obejrzeć, a my go pokażemy w mediatece.
→ więcej

CHILLOUT Z PAZUREM
Zapraszamy do biblioteki na relaks przy muzyce z płyt winylowych. W bibliotece nie musi być cicho!
→ więcej

FOTOBUDKA
Przebieranki z czasów PRL dla dużych i małych.
→ więcej

PLANSZOGRANIE
Gry planszowe dla singli, rodzin i przyjaciół.
→ więcej

KSIĄŻKI SPOD LADY
Lektura na wakacje, prezent dla taty i cioci, pomoc naukowa dla syna… Wszystkie tytuły za złotówkę (płatność tylko gotówką!).
→ więcej
 

NOC MUZEÓW w ECS 2015—2017 | GALERIA

fot. Dawid Linkowski / Archiwum ECS
fot. Grzegorz Mehring / Archiwum ECS