METAFORA FAKTU | warsztaty reportażu w ECS


Za każdym razem, kiedy zaczynam pisać, zastanawiam się, czego metaforą będzie mój tekst

— Włodzimierz Nowak
 

Wykłady, ćwiczenia, próby reporterskie, konsultacje indywidualne, praca w terenie, wspólne redagowanie tekstu – zapraszamy na warsztaty reportażu w ECS. To oferta dla ludzi, którzy chcą pisać, są ciekawi świata i odważni.

Terminarz
▪ marzec – wrzesień 2017
▪ 6 weekendowych spotkań, soboty i niedziele
▪ wakacyjna przerwa

Zapisy
REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

Zajęcia odbywają się w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, pl. Solidarności 1 / I piętro.
 
Zajęcia poprowadzi Włodzimierz Nowak – pisarz, dziennikarz, reporter, w latach 2012–2016 redaktor naczelny Dużego Formatu. Magazynu reporterów Gazety Wyborczej, autor książek: Obwód głowy, Serce narodu koło przystankuNiemiec. Wszystkie ucieczki Zygfryda, finalista Nagrody NIKE.

— Reporter nie nazywa rzeczywistości, nie próbuje jej zdefiniować, zamknąć w jakiejś tezie, jak to robią komentatorzy i publicyści. Nie mówi czytelnikowi: jest tak i tak. Nie rozstrzyga. Nie mówi, jak należy rozumieć świat. Raczej tylko mądrze przywołuje rzeczywistość i podsuwa ją czytelnikowi, licząc na jego wrażliwość. Bardziej pyta, niż odpowiada. Zmusza do refleksji. Dlatego tak ważny w reportażu jest szczegół, osobista historia, scena... Działają one jak metafora w tekście literackim, tylko wzięte są z rzeczywistości — Włodzimierz Nowak